Haber

ABD Büyükelçiliği: Depremzedeler İçin 101 Ton İnsani Yardım Yükü Taşıyan Uçak İncirlik Üssü’ne İndi

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, depremzedeler için 101 ton insani yardım yükü taşıyan uçağın Adana’daki İncirlik Hava Üssü’ne ulaştığını duyurdu. Büyükelçilik, “Kargonun teslimi Fransa tarafından koordine edildi ve kargo Amerikan ve Türk kuvvetleri tarafından boşaltıldı. Komşular ve müttefikler olarak Türkiye’nin yanındayız.”

Uluslararası toplum, Kahramanmaraş’ta büyük yıkıma ve can kayıplarına neden olan depremlerin ardından Türkiye’ye desteğini sürdürüyor. ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, depremzedeler için 101 ton insani yardım yükü taşıyan Ukrayna yapımı Antonov AN-124 uçağının Adana’daki İncirlik Hava Üssü’ne ulaştığını duyurdu. Büyükelçilik bugün sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Yıkıcı depremlerden etkilenen Türk aileleri için 101 ton insani yardım yükü taşıyan Ukrayna yapımı Antonov AN-124 uçağı İncirlik Hava Üssü’ne ulaştı. Kargonun teslimatı Fransa tarafından koordine edilmiş, kargo Amerikan ve Türk kuvvetleri tarafından boşaltılmıştır. Türkiye komşu ve müttefik olarak yanınızdayız.”

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, “Ukrayna’nın Antonov AN-124 uçağı, depremlerden etkilenen ailelere yardım amacıyla bu hafta İncirlik Hava Üssü’ne 101 ton insani yardım ulaştırdı. Yardım Fransa tarafından koordine edildi, Ukrayna uçağı ve Türkiye tarafından ulaştırıldı. ABD güçleri Müttefikler olarak zor zamanlarda birlikte duruyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu