Haber

ABD’de Türkiye Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için oy verme işlemleri başladı!

ABD’de yaşayan seçmenler, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri için sandık başına gidecek. Son yılların en kritik seçimi olan bu tarihte tüm seçmenlerin oy kullanması büyük önem taşıyor. .

ABD’DE 14 MAYIS SEÇİMİ NASIL OLACAK?

ABD’de 134 bin 246 seçmenin doğru oy kullanması Türkiye için çok değerli. Yurt dışında çeşitli bölgelerde bulunan vatandaşlarımız için farklı birimlerde kurulan oy kullanma merkezleri aynı şekilde ABD’de de faaliyet gösterecek.

ABD bugün itibarıyla farklı noktalarda seçmenler için oy kullanma işlemlerini başlattı. Seçmenler, 29 Nisan-7 Mayıs tarihlerinde 09:00-21:00 saatleri arasında New York, Boston, Chicago, Los Angeles, Miami ve Houston Başkonsoloslukları ile Washington Büyükelçiliği’nde oy kullanabilecek.

New York Başkonsolosluğu’nun görev alanında bulunan Türkevi’ne ek olarak, 29 Nisan-1 Mayıs tarihleri ​​arasında 09.00-18.00 saatleri arasında oy kullanmak için New Jersey ve Long Island’da ilave sandıklar kurulacak.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması halinde 28 Mayıs Pazar günü yapılacak ikinci tur oylama için belirlenen temsilciliklerde 20-24 Mayıs tarihlerinde oy kullanılacak.

bahcehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu