Haber

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’dan Berat Gecesi Mesajı

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Berat Gecesi münasebetiyle bir açıklama yayınladı. Önder Aydın, Berat Gecesi’nin Türk milleti, İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dileyerek, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İslam aleminin en güzel gecelerinden biri, mübarek Ramazan ayının müjdecisi ve mağfiret gecelerinden biri olan Berat Gecesini karşılamanın heyecanını yaşıyoruz. Berat gecesi, Peygamberimizin deyimiyle ‘bağışlanma, mağfiret ve nur gecesi’dir. Bugün bizim için af dilemek, iyilik yapmak, cesaretlenmek ve Yüce Allah’ın affına ulaşmak için güzel bir fırsat. Bu fırsatı iyi değerlendirelim ve kalbini kırdığımız veya kalbini verdiğimiz insanlarla vedalaşalım. Berat Gecesini ailemiz, büyüklerimiz ve sevdiklerimizle birlikte kutlayalım.

10 ilimizde büyük yıkıma neden olan ve yüzyılın felaketi diyebileceğimiz depremde hayatını kaybedenlere, yaralanan ve şifa bekleyenlere, sevdiklerini kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Rabbim bu gecelerin hürmetine milletimizi her türlü kaza, musibet ve afetlerden muhafaza eylesin.

Başta Seferihisarlı hemşehrilerim olmak üzere bu anlamlı gecenin Türk milleti, İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Bu duygu ve niyetlerle tüm hemşerilerimin Berat Kandilini kutluyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu