Haber

Almanya Başbakanı Scholz: Tanklarımız Rusya’yı vurmayacak

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, kendisinin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky’nin, Kiev’e sağlanan Batı yapımı silahların Rus topraklarını vurmak için kullanılmayacağı konusunda anlaştığını söyledi.

Bild gazetesine konuşan Scholz’a, Kiev’e gönderilen Batı yapımı silahlarla Rus topraklarını vurmama konusunda anlaşma olup olmadığı soruldu. Scholz, “Bu konuda fikir birliği var,” diye yanıtladı.

SAKLAMA UYARISI

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Batı’nın Ukrayna’ya silah göndermesi ve Rusya topraklarına yönelik saldırılara izin vermesinin müzakerelerin başlamasını kolaylaştıracağını iddia edenlerin yanıldıklarını belirterek, sonucun tam tersi olacağı, misilleme saldırılarının daha da artacağı uyarısında bulundu. Kırım saldırılarını takip edin.

Medvedev, Rusya’nın saldırılara karşılık verirken kendisini sınırlamayacağını belirterek, “Her türlü cevabı verebiliriz. Rusya Devlet Başkanı bunu açıkça ifade etti. Kendimize herhangi bir kısıtlama getirmiyoruz ve her türlü silahı kullanmaya hazırız.” tehdidin niteliğine bağlı olarak.”
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu