Haber

Bugün ne oldu? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medya Gündemi (19 Ocak 2023)

19 Ocak 2023 tarihinde dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmeleri ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem konularını sizler için derledik.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde dijital izolasyon altında tutulan Sedat Peker’in Twitter hesabında hareketlilik yaşandı. Peker, muhalefet eleştirisi içeren paylaşımları önce retweetledi, ardından sildi.

onedio.com

Fransa’da halk, emeklilik yaşını 62’den 64’e çıkaran yasa tasarısına karşı bugün büyük bir grev yapacak. Büyük şehirlerde raylı ulaşım sistemleri tamamen durdurulacak, okullar kapatılacak ve daha birçok kamu hizmeti sağlanamayacak. .

İstanbul’da yaşayan Öznur Varıcı, çalıştığı şirketin iflas etmesi üzerine eski müdürüyle parasını almak için görüştü. Varici’nin telefonunu alan yönetici, 2 dakikada kredi çekti ve kendi hesabına aktardı.

onedio.com

Ünlü Amerikalı aktör ve Oscar adayı filmlerin yıldızı Julian Sands, Güney Kaliforniya dağlarında kayboldu. Oyuncudan 5 gündür haber alınamıyor.

onedio.com

Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın Erzurum ziyareti sırasında çekilen fotoğrafı sosyal medyada çok konuşuldu.

onedio.com

Eski Dava Dernekleri Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili soruşturmayı yürüten savcının değiştirildiği iddia edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, soruşturmayı yürüten savcının değiştirilmediği, ek savcı atandığı açıklandı.

onedio.com

Merkez Bankası bu ay beklentiler doğrultusunda politika faizini değiştirmeden yüzde 9’da tuttu.

onedio.com

Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki limanda akaryakıtı tankere aktarırken denize sızan akaryakıt nedeniyle 30 milyon 232 bin 716 lira rekor ceza kesildi.

onedio.com

Eskişehir’de 48 yaşındaki Ayşe Pelin Üner, şube müdürü olarak çalıştığı bankada 9 milyon lirayı zimmete geçirdiği teziyle tutuklandı. Üner’in, internet bankacılığını sık kullanmayan yaşlı müşterilerin sözde ‘uyuyan hesabı’ tercih ederek 3 yıl boyunca kendi hesabına para aktardığı ortaya çıktı.

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB), Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemini değiştiriyor. FIFA Dünya Kulüpler Kupası’nda hakemler, kararını tribünlerde ve ekrandan mikrofonla seyircilere VAR aracılığıyla açıklayacak.

onedio.com

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın seçim tarihini dün söylemesi üzerine “Cumhurbaşkanımızın adaylığı anayasal hakkıdır. Hukuki bir engel yoktur” demesi üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın adaylığı tartışması yeniden başladı.

onedio.com

akcadagajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu