Haber

Ercişli çocuklar harçlıklarıyla depremzedeler için oyuncak ve çikolata aldı.

Van’ın Erciş ilçesinde çocuklar, kumbaralarında biriktirdikleri paralarla satın aldıkları oyuncakları ilçedeki yurtlara yerleştirilen depremzedelere dağıttı, onlarla oyunlar oynadı.

Erciş’te Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde 10 ili etkileyen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerde kayıp yaşayanlar ağırlanıyor.

Depremzedelere yardım etmek isteyen Ercişli çocuklar, kumbarada biriktirdikleri paralarla oyuncak, gofret, bisküvi ve çikolata aldı.

Depremzedeleri aileleriyle birlikte ziyaret ederek, deprem bölgesindeki çocuklarla oyunlar oynayarak yanlarında getirdikleri oyuncakları onlara hediye ettiler.

Gaziantep’ten gelen Zeynep Can, deprem sonrası ailesiyle Van’a geldiğini belirterek, “Yeni arkadaşlarımızla tanışıp onları ziyarete gittik. Bize yeni oyuncaklar getirdiler. Onlarla oyunlar oynadık. Çok teşekkür ederiz. destekleri için çok.” söz konusu.

Vanlı Elif Lamia Çağan, depremzedeleri ziyaret etmek için ülkeye geldiklerini belirterek, “Kumbaralarımızda biriktirdiğimiz paralarla onlara oyuncak aldık. Oyun oynayarak keyifli vakit geçiriyoruz. Onları evimize davet ettik. Misafirimiz olacaklar.” dedi.

Yasemin Karaca ise ilçeye gelen depremzedelere destek olmak istediklerini belirterek, “2011’de biz de deprem gördük. Çok üzücü bir şey olduğunu biliyoruz. Biz de onlara yardımcı olmak istiyoruz. elimizden geldiğince.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu