Haber

İçişleri Bakanı Soylu, Erzurum’daki “Kök Sökme Operasyonu” hakkında konuştu: (1)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum ve Nevşehir’de düzenlenen 51’inci ve 52’nci Köklendirme Operasyonlarında 133 zanlının yakalandığını bildirdi.

Erzurum Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen basın toplantısında Bakan Soylu, Vali Okay Memiş, Emniyet Müdürü Mehmet Aktaş, Narkotik Şube Başkanı İbrahim Hakkı Seydioğulları, İl Emniyet Müdürü Levent Tuncer ve İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek, Köklendirme Operasyonu hakkında bilgi paylaştı.

Erzurum’da 51’inci, Nevşehir’de 52’nci kez gerçekleştirdiklerini belirten Soylu, şöyle konuştu:

“Sabah 04.00’te hem Erzurum’da hem de Nevşehir’de 864 kahraman çocuğumuz ve 10 narkotik köpeğimiz ile 123 adreste 104-105 hedefe, 47 farklı adreste 47 şüpheliye yönelik İmha Harekatı gerçekleştirdik. Nevşehir’de 51’inci ve 52’nci olaylar gerçekleşti.Bu kapsamda aralarında imalatçı, tüccar, tacir, organizatörlerin de bulunduğu toplam 152 şüpheliden 133’ü yakalanarak bugün itibarlarıyla adalete teslim edilecek. 7 aydır teknik takibi ve tüm teknik takibi ile her detayıyla takip edilen ve incelenen saat bu saatin prestiji ile son bulmaktadır.Bu operasyona katılan arkadaşlarımızı tebrik ve tebrik ediyorum.Biz onları uğurlarken. Sabah 04.00 ‘Allah ayağınıza taş değdirmesin’ dedik”

Şüphelilerin kaza olmadan yakalandığını belirten Soylu, “Bundan sonra Türkiye’nin her yerinde en değerli gündem maddelerinden biri olarak belirlediğimiz uyuşturucuyla mücadele çerçevesinde bu operasyonlar devam edecek. çöpe atmayacağımız emeğimiz.Afetleri yönetsek,zor günlerden geçsek,seçim ortamı olsada,evlatlarımız,dostlarımız olsada bu kurum bu emeği kesintisiz sürdürecektir.Uyuşturucu ticareti yapanlara sesleniyorum. ,üretenler,organize edenler.Yapmayın mutamot bugün olduğu gibidir.Afetin en kıymetli dönemlerinde olduğu gibi yine geleceğiz ve affetmeyeceğiz.Kesinlikle yakalanacaksınız.” dedi.

(sürecek)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu