Haber

İETT’nin başına Buğra Gökce atandı

İstanbul Elektrikli Tramvay ve Tünel İşletmeleri’nin (İETT) yönetiminde değişikliğe gidildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 28 Şubat 2023 itibarıyla emekli olacak mevcut İETT Genel Müdürü Alper Bilgili’nin 1 Mart itibarıyla İBB Genel Sekreterliği Danışmanı olarak görev yapacağını açıkladı.

Ancak İmamoğlu, İETT Genel Müdürlüğü’nün artık İstanbul Ulaşım Uyum Grubu’nda yer alacağını ve buna bağlı olarak İETT yönetiminin İstanbul Ulaşım Koordinasyon Grubu’na başkanlık eden İBB Genel Sekreter Yardımcısı’nın da görev yapacağını söyledi. Buğra Gökçe’nin görevde olacağını belirtti.

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Buğra Gökçe, “Cumhurbaşkanımız Sayın @ekrem_imamoglu’nun da onayı ile asırlık çınar ağacımız @ietttr’yi eşimle birlikte yönetme kararından büyük onur duydum. mevcut görevi ulaşımda bütünlük ilkesi çerçevesinde ben devralacağım.@alperbilgili beye yeni görevinde hayırlı olsun.Yönetim modelimiz doğrultusunda yapılan değişiklik ile @ietttr ailesi 2019 yılında hizmetlerine devam edecektir. Geçmişine ve Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yakışır, İstanbul halkının hak ettiği yüksek kalitede ve bizlere yeni gururlar yaşatacak Ulaşım Uyum Kümesi’ni hayata geçirmenin gururunu yaşıyorum.Beni arayan, fikirlerini ileten herkese bu vesileyle teşekkür ediyorum. başarılar diler, beni tebrik eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.”

2022 Mayıs ayına kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini yürüten Gökçe, 2022 Haziran ayının prestijiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığına atandı. (HABER MERKEZİ)

haber-bozdogan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu