Haber

Sırbistan, Kahramanmaraş depremi mağdurlarına yardım ulaştırdı

Sırbistan, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenenlere yardım ulaştırmaya devam ediyor.

Ülkede faaliyet gösteren Sırbistan Hayırseverler Forumu ve Svetionik Derneği temsilcileri, başlattıkları yardım kampanyasında topladıkları 23 bin avroluk yardımın deprem bölgesine ulaştırılmasının ardından Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy ile bir araya geldi.

Belgrad’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Aksoy, yardımın Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı hesabına aktarıldığını belirterek, depremlerin ardından hem Sırp hükümeti hem de halkının büyük dayanışma gösterdiğini ifade etti. .

Türkiye’de deprem bölgesine yardımların devam ettiğini belirten Aksoy, Sırbistan’ın Türk halkıyla olan dayanışmasının unutulmayacağını söyledi.

Sırbistan Hayırseverler Forumu Direktörü Veran Matic, depremden etkilenen insanların yaralarını sarmak için bir kampanya başlattıklarını vurgulayarak, küresel dayanışma ve iş birliği sonucunda depremden etkilenenlere normal yaşam koşullarının sunulabileceğini kaydetti.

Aksoy ile forum ve dernek temsilcileri arasında yardımın Türkiye’ye gönderildiğine dair sembolik imza töreni düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu