Ekonomi

DeFacto Tasarım Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan onay aldı

Global moda markası DeFacto, TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Tasarım Merkezi olarak onaylanmıştır. DeFacto Tasarım Merkezi’ndeki 99 kişilik tasarım ekibi, ağırlıklı olarak sürdürülebilir, çevre dostu, dijitalleşme ve müşteri odaklı yenilikçi projelere odaklanıyor.

TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, tasarım merkezlerine verdiği onay belgesi ile ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabetçi bir yapı kazanmasına destek ve teşvik etmeyi, gelişmeye, yumuşamaya ve farklılaşmaya yönelik yenilikçi faaliyetleri artırmayı ve istihdamı artırmayı hedefliyor. Tasarım yoluyla tasarım işçileri ve nitelikli iş gücü.

DeFacto, devam eden 24 proje ile başvuru belgeleri hazırlayarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Tasarım Merkezi olma yolunda ilk adımı attı. Uygulamanın ardından bakanlık tarafından görevlendirilen uzmanların saha ziyaretleri sonucunda DeFacto Tasarım Merkezi’nin fiziki koşulları, altyapısı, çalışan yetkinlikleri, işbirlikleri ve projeleri detaylı bir şekilde incelenmiş ve değerlendirmenin ardından bakanlık tarafından onaylanmıştır.

Planladığı inovatif projelerle şubeye yenilikçi bir bakış açısı ve sürdürülebilirlik bilinci kazandırmayı hedefleyen DeFacto Tasarım Merkezi, üniversite-sanayi işbirlikleri sayesinde üretime ve tasarıma değer katmaya odaklanıyor. İstanbul Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeki genç yeteneklerle My Tech Mentor projesini yürüten Merkez, protokoller kapsamında dijitalleşme ve sürdürülebilirlik konularında çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca üniversitelerle proje bazlı işbirlikleri için görüşmelerini sürdürmektedir.

-iDeal Haber Merkezi-

ozalpajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu