Haber

Milli boksör Muhammed Dursun altın eldivenini depremzedeler için müzayedeye çıkaracak

Bosna Hersek’te düzenlenen Uluslararası Altın Eldiven Kick Boks Şampiyonası’nda altın eldiven ödülü kazanan milli boksör Muhammed Dursun, depremzedelere yardım için eldivenini açık artırmaya çıkardı.

Bosna Hersek’te düzenlenen Uluslararası Altın Eldiven Kick Boks Şampiyonası’nda (Altın Eldiven) şampiyon olarak altın eldiveni kazanan milli boksör Muhammed Dursun, Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenen depremzedelere anlamlı bir bağışta bulundu. . Dursun, ‘hayalim’ dediği şampiyonada kazandığı altın eldiveni satışa çıkardı. Daha önce de depremzedelere 50 bin TL bağışta bulunduğunu belirten milli boksör ve profesyonel kickboksçu Muhammed Dursun, eldiven satışından elde edilecek parayı deprem bölgesine bağışlayacağını söyledi.

“Hayalim depremde kardeşlerime katkı sağlayacaksa önemli değil”

Depremzedeler için elinden geleni yapmaya devam edeceğini belirten Muhammed Dursun, “Tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyorum. 2009’dan beri mücadele ediyorum. Geçen yıl Bosna Hersek’te altın eldiven şampiyonluğunu kazandım. Bu benim hayalimdi.” ben de burada gelir elde etmek için açık artırma ile sattım.Hepsini deprem bölgesine bağışlayacağım.Bu zamana kadar durmadım maddi manevi desteğimi verdim.50 bin liralık takviyeyi kendim yaptım.Çalıştık. Cevizli Mahallemin halkıyla birlikte yardım tırları gönderdik.Şampiyonluğumu satmak depremzede kardeşlerime bir nebze olsun katkı sağlayacaksa hayalimin kıymeti yok.Ama “Bir insanın hayaline umut olabiliyorsam bu bana yeter” . 2009’dan beri İstanbul, Türkiye ve birçok uluslararası arenada derecelerim oldu. İnşallah elimden geldiğince yapmaya çalışacağım” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu